Přejete si odebírat
novinky?

Newsletter ▼Newsletter ▲
Česká pošta

Zelená linka: 800 223 000

Aktuality

15. 2. 2019
Letošní nábor v plném proudu
Čtvrtý a pátý únorový den letošního roku patřil setkání náborářů. Z celé republiky přijeli specialisté náboru do školicího střediska České pošty, aby společně zhodnotili úspěšnost a efektivitu náboru v loňském roce a zároveň probrali strategii náboru v  roce letošním.
První den patřil prezentacím a odborným diskuzím, které se týkaly hlavně čísel a informací roku 2018 a to jak z prostředí České pošty, tak z pracovního trhu.
Druhý den se nesl v duchu nápadů a kreativity. Všichni měli možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak a čím zaujmout potenciální uchazeče o práci na České poště.
Během dvou dnů si náboráři vyměnili mnoho zajímavých nápadů a zkušeností a jednoznačně se shodli na tom, že setkání bylo odborným i lidským přínosem pro každého. Doufáme, že se tyto nápady promítnou i do letošní náborové kampaně. Mercedes Wimmerová, odbor Programy rozvoje lidských zdrojů

20. 11. 2018
Máme zlatý certifikát za projekt Krajané!
Projekt Krajané na České poště - propojujeme světy získal zlatý certifikát TOP Odpovědné firmy v oblasti DiverzityOd roku 2013 se Česká pošta systematicky věnuje projektům na podporu skupin znevýhodněných na trhu práce. V roce 2017 vznikl projekt Krajané, který navazuje na předešlý projekt Ukrajina a oslovuje etnické Čechy a jejich potomky z Volyně na Ukrajině. Po obsazení Krymu projevili někteří zájem o návrat do vlasti. Nejde jen o získání zaměstnanců, ale o podporu jejich integrace a adaptace na nový domov. Česká pošta vynakládá velké úsilí, aby jim nabídla práci odpovídající jejich potřebám a pomohla jim vybudovat nový domov. Získala tak nové zaměstnance pro tři pilotní regiony – jižní Čechy, Prahu a západní Čechy.Jednou z cen, které aliance Byznys pro společnost uděluje, je cena TOP Odpovědná firma v diverzitě. Jde o cenu pro firmy, které podporují diverzitu pracovních týmů z hlediska věku, pohlaví a dalších hledisek a pozitivně ovlivňují vnímání diverzity ve firemním prostředí. Přestože se Česká pošta této akce zúčastnila poprvé, získala hned zlatou medaili.Výsledky byly vyhlášeny 15. listopadu na slavnostním galavečeru v pražském Kongresovém centru. Záštitu nad celou akcí převzali záštitu Poslanecká sněmovna PČR, Senát ČR, MPSV ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR.

14. 9. 2018
Česká pošta pokračuje v prevenci melanomu
Po třech letech se v sobotu 8. září konala na České poště v Jindřišské ulici v Praze akce Česká pošta spojuje – prevence proti melanomu. V mobilních ordinacích si mohli nechat zdarma vyšetřit svá mateřská znaménka nejen pošťáci a jejich blízcí, ale také široká veřejnost.
Stejně jako před třemi roky vyšetřovali kůži kromě českých lékařů i jejich zahraniční kolegové, a to díky podpoře spoluorganizátora a odborného garanta prof. Petra Arenbergera, přednosty Dermatovenerologické kliniky 3. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.
V průběhu soboty bylo lékaři vyšetřeno 1 069 osob, z toho 587 pošťáků a jejich blízkých. Celkem odborníci odhalili 6 melanomů a 8 nebezpečných bazaliomů.
Akci přišel osobně podpořit také generální ředitel České pošty Roman Knap, který uvedl, že podporuje podobné akce i kvůli tomu, že téměř 40 % pošťáků pracuje v terénu, a proto Česká pošta nemůže brát problematiku onemocnění kůže na lehkou váhu. Akce se zúčastnil také Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví ČR, který v úvodu akce vyzdvihl pozitivní význam podobných akcí. Díky Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra ČR, kterou na akci zastoupil její generální ředitel David Kostka, si navíc všichni příchozí mohli nechat diagnostikovat zatížení chodidel podoskopem.

3. 9. 2018
Mimořádný náborový příspěvek ve výši 100.000,- Kč pro řidiče nad 3,5 t. Podmínky pro přiznání a výplatu příspěvku:

Platnost od 8. 4. 2019 do odvolání.
Výše příspěvku: 100.000,- Kč
Typová pozice: řidič nad 3,5 t (požadován ŘP skupiny C)

Náborový příspěvek se vztahuje na všechny nové zaměstnance, kteří budou na výše uvedenou pozici přijati do pracovního poměru, tzn., uzavřou pracovní smlouvu.

Za nového zaměstnance se považuje fyzická osoba, která nastoupí do pracovního poměru u ČP.
Za nového zaměstnance se nepovažuje osoba, která již měla v minulosti uzavřený pracovní poměr u ČP, a od ukončení takového pracovního poměru do uzavření nového uplynulo méně než 6 měsíců.

Nový zaměstnanec obdrží mimořádný náborový příspěvek ve čtyřech výplatách ve výši 25.000,- Kč, a to vždy po 12 odpracovaných měsících, tzn. po prvním, druhém, třetí a čtvrtém roce výkonu práce u ČP.

Po ukončení pracovního poměru u ČP nevzniká nárok na poměrnou část ještě nevyplaceného příspěvku. Již vyplacené části příspěvku zaměstnanec nevrací.
Nárok na náborový příspěvek v příslušném roce nevzniká v případě neomluvené absence, nepřiznání výkonové mzdy v plné výši, předání vytýkacího dopisu a okamžitého zrušení pracovního poměru.
Výše mimořádného náborového příspěvku se v daném roce poměrně zkrátí o neodpracovanou dobu zaměstnance, vyjma čerpání dovolené, absolvování pracovně lékařské prohlídky a školení.

28. 8. 2018
Česká pošta, s. p., vyhlašuje otevřené výběrové řízení na pozici Ředitele úseku generálního ředitele.
Podrobnosti najdete zde: https://www.ceskaposta.cz/-/ceska-posta-vyhlasuje-otevrene-vyberove-rizeni-do-vrcholoveho-managemen-1

27. 8. 2018
Česká pošta, s. p., vyhlašuje otevřené výběrové řízení na pozice Ředitel divize poštovní provoz a logistika.
Podrobnosti najdete zde: https://www.ceskaposta.cz/-/ceska-posta-vyhlasuje-otevrene-vyberove-rizeni-do-vrcholoveho-managementu

24. 7. 2018
Česká pošta vyhlašuje otevřené výběrové řízení do vrcholového managementu
Česká pošta, s. p., vyhlašuje otevřené výběrové řízení na pozice Ředitel divize finance a Ředitel divize ICT a eGovernment.Podrobnosti najdete zde: https://www.ceskaposta.cz/-/vyhlasuje-otevrene-vyberove-rizeni-na

22. 6. 2018
Letní brigády
Stále máte možnost domluvit si letní brigádu u České pošty. Přidejte se do naší pošťácké rodiny a získejte zajímavé zkušenosti. Vybrat si můžete z různorodé práce - doručovaní zásilek, evidence do počítače, práce na přepážce, třídění zásilek. Neváhejte si vybrat svou letní brigádu již nyní na http://bitly.com/2tqXRlL nebo nám zavolejte na 800 223 000.

25. 5. 2018
Informace České pošty k nařízení GDPR
Rádi bychom vás informovali o souvislostech vyplývajících z ochrany osobních údajů, které vychází z nařízení Evropského parlamentu a Rady EU. Veškeré informace a kontaktní údaje naleznete na webových stránkách České pošty https://www.ceskaposta.cz/o-ceske-poste/ochrana-osobnich-udaju-gdpr.

9. 4. 2018
Česká pošta získala už podruhé ocenění Firma pro zdraví!
Senát Parlamentu České republiky s podporou iniciativy Firma pro zdraví uskutečnil v úterý 3. dubna třetí ročník konference s názvem Péče o zdraví zaměstnanců. V rámci této konference získala Česká pošta zlatou cenu. Jde tak již o druhé ocenění v pořadí, titul „Firma pro zdraví“ si za péči o své zaměstnance odnesla Česká pošta již v roce 2016. Titul má dvouletou platnost a podnik ho tak po dvou letech úspěšně obhájil. Letos Česká pošta získala ocenění zlaté, které nás má motivovat v další práci.

Česká pošta svým zaměstnancům nabízí pravidelné preventivní programy. Letos bude například pokračovat v akcích zaměřených na prevenci zhoubného nádoru kůže. Stane se partnerem již 12. ročníku akce „Stan proti melanomu“, který se uskuteční ve třech českých městech – v Praze 10.-11. 5., v Brně 14. 5. a 15. 5. v Ostravě. Kromě toho pošta uspořádá pro zaměstnance vyšetření znamének 11. 6. v Liberci a 8. 9. v Praze.

3. 4. 2018
Osmý ročník Soutěže poštovních dovedností je za námi
V budovách OA a SOŠ logistické v Opavě proběhl již osmý ročník Soutěže poštovních dovedností. Studenti „poštovních“ škol měli příležitost změřit své síly v odborných i kreativních disciplínách a také seznámit se blíže s Českou poštou jako potenciálním zaměstnavatelem. V napínavém souboji nejlépe uspěli:

1. místo – OA a SOŠ logistická Opava (Anna Bilíková, Adéla Hrozová, Patricie Kubánková)

2. místo – Střední škola logistická Dalovice (Alena Čížková, Josef Chovanyecz, Lucie Vakešová)

3. místo – Střední škola logistiky a chemie Olomouc (Tereza Gažáková, Jakub Juráš, Tereza Pavelková)

10. 1. 2018
Veletrhy práce 2018
Chcete potkat zástupce z HR oddělení a nechat si poradit, jak správně nastartovat svojí kariéru? Přijďte se podívat na jeden z veletrhů práce a hledejte stánek České pošty!

6. 2. 2018Valašské Meziříčí, Sokolská 124/38 (velký sál Tělocvičny SOKOL)

7. 2. 2018 - Zlín, náměstí Práce 2512 (Interhotel Moskva, hlavní sál v prvním patře)

8. 2. 2018 - Frýdek - Místek, Palackého 134 (Národní dům)

13. 2. 2018 - Chomutov, Mánesova 4980 (Městská sportovní hala)

15. 2. 2018 - Hradec Králové, Československé armády 300 (Adalbertinum)       

11. 12. 2017
Přidejte pomocné ruce pro úspěšné zvládnutí vánočního provozu.
Chcete si ještě vydělat na dárky? Stále nabízíme předvánoční brigády. Čeká vás třídění balíků, doručování pošty, evidence zásilek nebo práce za přepážkou. Pracovní dobu si domluvíte na míru a pokračovat u nás můžete i v dalším roce. Volná místa ve vašem okolí najdete zde: http://cpost.jobs.cz/.

15. 9. 2016
Spustili jsme pro Vás bezplatnou informační náborovou linku.
Uvažujete o nové práci? Nebo máte ve svém okolí někoho, kdo hledá práci? Že nemáte čas hledat na netu? Můžete nám ale zavolat na bezplatnou linku 800 223 000. Dozvíte se aktuální nabídku pracovních míst a další potřebné informace.

22. 4. 2016
Získali jsme ocenění Firma pro zdraví
Česká pošta byla v rámci konference Péče o zdraví zaměstnanců oceněna titulem „Firma pro zdraví“. Akce se uskutečnila v úterý 12. dubna v Senátu Parlamentu ČR. Nezisková organizace Firma pro zdraví udělením značky oceňuje firmy za realizaci projektů a dlouhodobého programu v oblasti péče o zdraví zaměstnanců. Jako odpovědný a největší zaměstnavatel v ČR, s více než 75 % žen a více než 10tis. zaměstnanci pracujících venku, rozvíjíme vlastní programy prevence zdraví, konkrétně proti rakovině prsu a melanomu kůže. Další programy budou následovat

14. 7. 2015
Připojili jsme se k manifestu "Věk se neříká"
Tímto se zavazujeme, že v pracovních vztazích chceme:
1. Zajišťovat pracovní příležitosti pro všechny věkové skupiny.

2. Respektovat při výběru zaměstnanců a zaměstnankyň zásadu "věk se neříká".

3. Vytvářet v zaměstnání takové podmínky, aby věk nemohl být důvodem pro nelegitimní znevýhodnění zaměstnance či zaměstnankyně.

4. Rozvíjet pracovní prostředí směrem k efektivnějšímu přenosu mezigeneračních zkušeností.

5. Respektovat při rozhodovacích procesech hlas zaměstnanců a zaměstnankyň, bez ohledu na jejich věk.

6. Sdílet informace o úspěšné firemní politice věkové diverzity s obchodními partnery.

2. 4. 2015
Představujeme letošní vítěze Soutěže poštovních dovedností 2015
S každým dalším ročníkem Soutěže se nám potvrzuje, že má spolupráce s partnerskými školami smysl. Neformálně komunikujeme s našimi budoucími zaměstnanci, ověřujeme si jejich znalosti a dovednosti a navíc posilujeme atraktivitu České pošty jako zaměstnavatele. Pořádající školou byla SOŠ logistická a SOU Karlovy Vary - Dalovice.
1. místo - OA a SOŠ logistická, Opava (Kateřina Fafejtová, Renata Juchelková, Marek Wolf)
2. místo - SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno (Aleš Svoboda, Patrik Trnovszký, Šarlota Karasová)
3. místo - SOŠ logistických služeb, Praha 9 (Vít Šarík, Tereza Kulíková, Iveta Bohatová)

20. 2. 2015
Jsme mezi prvními v tisícovce zaměstnavatelů, kteří využívají Národní soustavu kvalifikací (NSK)
NSK vnímáme jako možnost dát vědět externímu trhu práce, jaké profese jako zaměstnavatel potřebujeme. NSK nám navíc pomáhá zmírňovat hranici požadovaného vzdělání uchazečů a klást větší důraz na praxi zaměstnanců.

27. 11. 2014
Čestné uznání v soutěži Společnost přátelská rodině je naše!
Proč? Děláme správné věci nejen pro naše zaměstnance. Vzděláváme a pomáháme rodičům na RD, zaměstnáváme osoby se zdravotním postižením, pečujeme o zdraví zaměstnanců, spolupracujeme se školami, poskytujeme zajímavé benefity, atd.

Ocenění jsme převzali na konferenci Sítě mateřských center, která se konala v Praze pod záštitou MPSV a sněmovní Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny.

14. 11. 2014
Získali jsme tři ocenění za jeden projekt!
Zdraví zaměstnankyň je pro nás nepostradatelné. V malém kolektivu a s malými náklady jsme rozeběhli projekt prevence rakoviny, který má i vzdělávací prvky. Potvrzením jeho kvality je získání tří ocenění v průběhu roku:

1. „CSR Coups de Coeur“ asociace veřejných evropských operátorů PostEurop za mimořádný společenský přínos a etickou hodnotu

2. Cenu personalistů 2014 za nejlepší HR projekt roku v rámci konference Zaměstnavatel roku 2014

3. Srdce poroty v rámci soutěže HREA Excellence Award 2013

8. 7. 2014
Jsme skokany roku v zaměstnávání OZP!
Za uplynulý rok a půl jsme přivítali do našich týmů 56 nových kolegů se zdravotním postižením.
A co víc! Pan Groš, doručovatel v ADS, získal letos 2. místo v soutěži o nejlepšího zaměstnance OZP v Ústeckém kraji, do které bylo nominováno 38 zaměstnanců z různých firem.
Česká pošta také obdržela ocenění Skokan roku za svůj přístup k zaměstnávání OZP.
Nově se 44 pošťáků přihlásilo ke statutu OZP, vědí, že jim Česká pošta má co nabídnout. Využijte výhod i Vy!

7. 5. 2014
Soutěž poštovních dovedností 2014 má vítěze
Letošní ročník Soutěže proběhl začátkem dubna, kterého se zúčastnili žáci třetích ročníků. Tříčlenné týmy ze všech deseti středních škol sdružených v Asociaci „poštovních škol“, z Brna, Karlových Varů - Dalovic, Kladna, Kolína, Olomouce, Opavy, Plzně, Prahy, Trutnova a Ústí nad Labem, soutěžily o atraktivní ceny v různých disciplínách.Pořádající školou byla Střední škola logistiky a chemie Olomouc, U Hradiska 29, 779 00 Olomouc.  1. místo - SOŠ logistická a SOU, Karlovy Vary – Dalovice (Karel Daněk, Lucie Klimčáková, Nikola Trochová) 2. místo - SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno (Monika Doleželová, Ščudlová Aneta, Martina Coufalová)3. místo - SOŠ logistických služeb, Praha 9 (Jan Chalupa, Denisa Bednáriková, Klára Prudilová)