Přejete si odebírat
novinky?

Newsletter ▼Newsletter ▲
Česká pošta

Zelená linka: 800 223 000

Soutěž poštovních dovedností

Soutěž poštovních dovedností

Zajímá Tě, jak by sis vedl ve srovnání s Tvými vrstevníky z jiných partnerských škol? Právě pro Tebe připravujeme již pátý ročník Soutěže poštovních dovedností. Čekají na Tebe otázky ze zeměpisu, ekonomiky, technologie, vyzkoušíš si, jak jsi manuálně zručný a oceníme i Tvou rychlost a talent pro obchodování.

Díky soutěži můžeš blíž poznat, co vlastně práce na poště obnáší. Přihlas se do soutěže a vyhraj pro svou školu putovní plaketu, kterou se může po celý následující rok pyšnit.

Výherní tým z Opavské školy

Letošní, již pátý ročník Soutěže poštovních dovedností, proběhl koncem měsíce března 2015.

Tříčlenné týmy ze všech deseti středních škol sdružených v Asociaci „poštovních škol“, z Brna, Karlových Varů - Dalovic, Kladna, Kolína, Olomouce, Opavy, Plzně, Prahy, Trutnova a Ústí nad Labem, soutěžily v různých disciplínách.

Během dvou dnů soutěžící prokazovali své znalosti nejen v oblasti poštovnictví, zeměpisu, všeobecného přehledu, ale také soutěžili v prezentačních dovednostech zaměřených na jednání s klientem a obchodování.

Jak posílit značku ČP, bylo téma prezentací, které si žáci měli dopředu připravit a prezentovat porotě ve vymezeném čase.  Všechny prezentace byli velice nápadité, vítězný tým v této části dokonce i natočil videoklip, který by mohl být inspirující pro všechny členy managementu.

Pořádající školou byla SOŠ logistická a SOU Karlovy Vary – Dalovice.

1. místo OA a SOŠ logistická, Opava (Kateřina Fafejtová, Renata Juchelková, Marek Wolf)

2. místo SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno (Aleš Svoboda, Patrik Trnovszký, Šarlota Karasová)

3. místo SOŠ logistických služeb, Praha 9 (Vít Šarík, Tereza Kulíková, Iveta Bohatová)

 

Video "Soutěž poštovních dovedností"

Get Adobe Flash player