Přejete si odebírat
novinky?

Newsletter ▼Newsletter ▲
Česká pošta

Zelená linka: 800 223 000

Brigádníci dostanou na Vánoce 11,5 milionu Kč!

Ivan Feninec, ředitel úseku řízení lidských zdrojů

 

 

 

 

 

Rozhovor s Ivanem Fenincem, ředitelem úseku řízení lidských zdrojů

Jaké benefity nabízí svým zaměstnancům Česká pošta?

Našim zaměstnancům dále nabízíme řadu benefitů, jako jsou zkrácená pracovní doba na 37,5 hodiny týdně, stravenky ve výši 80 korun, na které zaměstnanec přispívá 16 Kč, týden dovolené navíc, možnost čerpání peněžních prostředků z FKSP na rekreace a kulturní a tělovýchovné akce nebo karty Multisport apod.

Jaké výhody nabízíte novým zaměstnancům?

Jedná se samozřejmě o finanční záležitosti. Pokud chceme udržet na České poště kvalitní zaměstnance a přivést nové pracovníky, mzdy navyšovat musíme. Od letošního dubna si všichni zaměstnanci s tarifní mzdou polepšili o 10 %. V předvánočním provozu nabízíme náborový příspěvek ve výši 100 tisíc korun pro řidiče vozidel nad 3,5 t. Dále odměnu pro řidiče za výpomoc na jiné velké třídírně, a to  tisíc korun za jednu směnu. Náborové programy, které se nám osvědčily, přináší jednorázovou částku 15 tisíc korun za jeden nábor, stávajícím zaměstnancům, kteří doporučí nového kolegu, pak odměnu 10 tisíc korun.

Předvánoční provoz je pro Českou poštu určitě špičkou celého roku. Jak se personálně připravujete?

Pro kmenové zaměstnance máme připravenou mimořádnou odměnu na konci roku. Celkem se jedná o částku 135 milionů korun. Ta se rozdělní mezi zaměstnance v provozu podle počtu odpracovaných hodin. Výplata proběhne v lednu 2020. Letos poprvé připravujeme mimořádné odměny pro nejlepší pracovní týmy – nejlepší provozovny, se kterými budou naši zákazníci nejvíce spokojeni.

Správně říkáte, předvánoční provoz je absolutní vrchol roku co do počtu přepravených balíků. Proto se neobejdeme bez externích pracovníků. Jedná se o agenturní zaměstnance a brigádníky. Masívní náborová kampaň už v tuto chvíli běží. Peníze, které jsme na externisty vyčlenili, dosahují sumy 11,5 milionu korun.

Práce na poště je zajímavá a specifická. Pro mnohé se stala srdeční záležitostí a není výjimkou, že u pošty pracuje i několik generací z jedné rodiny. Na mnoha pracovištích v rámci České pošty se mohou pochlubit natolik stmeleným kolektivem, který spolu často tráví čas i mimo pracovní dobu. Pokud nevěříte, přijďte to vyzkoušet!

Kolik externích pracovníků budete potřebovat?

To je dobrá otázka, ale je na ni složitá odpověď. Primárně počítáme s odpracovanými hodinami. Počet požadovaných zaměstnanců na dohodu, srozumitelně řečeno brigádníků, je stanoven z předpokladu 3,75 odpracovaných hodin na osobu a na den, nejedná se o počet fyzických osob. Těchto dohod bychom potřebovali uzavřít 4 600 za měsíc. Důležité je zmínit, že Štědrým dnem pro nás Vánoce nekončí. Nezapomínejte na lednové výprodeje e-shopů a na vrácené zboží. V součtu těchto dvou faktorů se v číslech přepravených balíků dostáváme v prvním měsíci nového roku téměř na úroveň předvánočního provozu.

Řekněme, že bych uvažoval o práci u pošty. Můžu nějak zjistit, jestli pro mě máte něco zajímavého a co za to dostanu?

V takovém případě není nic jednoduššího, než navštívit sekci volná místa na naší stránce www.tvojebudoucnost.cz, kde se dozvíte všechno potřebné. Nemusíte tam ani moc pátrat, se vším vám pomůže náš chytrý chatbot.

A s čím můžete pomoci?

Třídit zásilky, rozvážet balíky, doručovat poštu, pomáhat na přepážce.

Několik důvodů pro brigádu/práci u nás:

  • Jsme pohodový tým, na nic si nehrajeme.
  • Vše potřebné Vás lehce naučíme.
  • Pracovat můžete v blízkosti vašeho bydliště.
  • Na směnách se domluvíme.
  • V neposlední řadě slušná hodinová mzda (v závislosti na druhu práce).

banner