Přejete si odebírat
novinky?

Newsletter ▼Newsletter ▲
Česká pošta

Zelená linka: 800 223 000

Aktuality

29. 11. 2019
Získali jsme pro Českou poštu HREA Excellence Award – ocenění za HR projekt Adaptační proces nových zaměstnanců Pobočkové sítě!
Posláním „HREA Excellence Award“ je ocenění nejlepších projektů a profesionálů v oblasti rozvoje lidských zdrojů, kteří nejvíce přispěli k růstu svého podniku, profese a společnosti.


Letos soutěžilo neuvěřitelných 24 projektů, a v naší kategorii jsme zvítězili! Potvrdila se tak dobrá práce jak kolegů a kolegyň z úseku LZ, tak i z Pobočkové sítě, kteří se na adaptaci svých nováčků podílejí. Děkujeme! 


HREA Excellence Award uděluje People Management Forum, což je profesní nezisková organizace, sdružení právnických osob, která byla založena roku 1993 s cílem sdružit odborníky a zvýšit povědomí české veřejnosti o procesním řízení podniků v personální oblasti.


People Management Forum je již 26 let na trhu a sdružuje na 200 aktivních členů (právnických osob). 

Za Českou poštu převzali ocenění Zdeněk Salcman a Tomáš Votruba z útvaru rozvoj lidských zdrojů.

Na video o projektu z předávání ocenění se můžete podívat zde.

25. 10. 2019
Jsme NEJvystavovatel festivalu příležitostí Profesia Days 2019!
Na veletrhu pracovních příležitostí Profesia days 2019, který se konal na výstavišti PVA Letňany od 23.10. do 24.10. 2019 jsme získali 1.místo Nejvystavovatel festivalu příležitostí Profesia days 2019!

V konkurenci více než 100 vystavovatelů, se kterými jsme soutěžili o každého návštěvníka jako potenciálního uchazeče se nám povedlo zvítězit. A to nejen designem stánku, ale zejména prací a proklientským přístupem našich specialistů. Díky nim jsme návštěvníkům mohli přiblížit pokračující změny v poštovním a logistickém oboru, ale i neprávem opomíjeného, ale přesto atraktivního zaměstnavatele - Českou poštu.

2. 10. 2019
Yellow ladies jsou nejlepší na světě!
Zaměstnankyně České pošty s týmem Yellow Ladies v New Yorku vyhrály světové finále unikátního ženského fotbalového turnaje za globální cíle OSN, a staly se tak světovými šampionkami.


Kvalifikovalo se celkem 15 ženských týmů z různých zemí světa – od Kanady přes Indii, Spojených států, Řecka či Dánska. Víc než sportovní výkony se v turnaji hodnotilo nadšení a síla hrát za společensky důležitá témata. Pošťačky si vybraly globální cíl Zdraví a kvalitní život.


Zaměstnankyně pošty se do finále soutěže probojovaly z národního kola Global Goals World Cup Prague, unikátního fotbalového turnaje na podporu globálních cílů od OSN, který inspiruje a angažuje ženy z celého světa. V Česku ho letos v květnu vůbec poprvé uspořádala Asociace společenské odpovědnosti, největší iniciativa Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) v Česku.


Každý z týmů bojoval za jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje od OSN (Sustainable Development Goals - SDGs). Česká pošta kopala za Zdraví a kvalitní život (SDG 3). Právě tento cíl je podle průzkumu Asociace společenské odpovědnosti pro Čechy tím nejdůležitějším. Na naplňování SDGs se v roce 2015 shodli všechny členské státy OSN v rámci tzv. Agendy 2030. Společný plán definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká.