Přejete si odebírat
novinky?

Newsletter ▼Newsletter ▲
Česká pošta

Zelená linka: 800 223 000

Aktuality

25. 10. 2019
Jsme NEJvystavovatel festivalu příležitostí Profesia Days 2019!
Na veletrhu pracovních příležitostí Profesia days 2019, který se konal na výstavišti PVA Letňany od 23.10. do 24.10. 2019 jsme získali 1.místo Nejvystavovatel festivalu příležitostí Profesia days 2019!

V konkurenci více než 100 vystavovatelů, se kterými jsme soutěžili o každého návštěvníka jako potenciálního uchazeče se nám povedlo zvítězit. A to nejen designem stánku, ale zejména prací a proklientským přístupem našich specialistů. Díky nim jsme návštěvníkům mohli přiblížit pokračující změny v poštovním a logistickém oboru, ale i neprávem opomíjeného, ale přesto atraktivního zaměstnavatele - Českou poštu.

22. 10. 2019
Změňte s námi budoucnost logistiky a poštovních služeb!

Přijďte na veletrh Profesia days (23. a 24. 10. 2019), kde poodkryjeme budoucnost České pošty a představíme pestrou nabídku pracovních příležitostí. Vstup je volný, stačí se zaregistrovat zde http://bit.ly/veletrh_zdarma

2. 10. 2019
Yellow ladies jsou nejlepší na světě!
Zaměstnankyně České pošty s týmem Yellow Ladies v New Yorku vyhrály světové finále unikátního ženského fotbalového turnaje za globální cíle OSN, a staly se tak světovými šampionkami.


Kvalifikovalo se celkem 15 ženských týmů z různých zemí světa – od Kanady přes Indii, Spojených států, Řecka či Dánska. Víc než sportovní výkony se v turnaji hodnotilo nadšení a síla hrát za společensky důležitá témata. Pošťačky si vybraly globální cíl Zdraví a kvalitní život.


Zaměstnankyně pošty se do finále soutěže probojovaly z národního kola Global Goals World Cup Prague, unikátního fotbalového turnaje na podporu globálních cílů od OSN, který inspiruje a angažuje ženy z celého světa. V Česku ho letos v květnu vůbec poprvé uspořádala Asociace společenské odpovědnosti, největší iniciativa Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) v Česku.


Každý z týmů bojoval za jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje od OSN (Sustainable Development Goals - SDGs). Česká pošta kopala za Zdraví a kvalitní život (SDG 3). Právě tento cíl je podle průzkumu Asociace společenské odpovědnosti pro Čechy tím nejdůležitějším. Na naplňování SDGs se v roce 2015 shodli všechny členské státy OSN v rámci tzv. Agendy 2030. Společný plán definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká.

26. 8. 2019
Pohlednic Online jste odeslali už dva miliony
V roce 2015 jsme představili službu Pohlednice Online pro mobilní telefony a v roce 2016 ji rozšířila i na osobní počítače. Díky ní můžete posílat fotografie jako papírové pohlednice prostřednictvím mobilní nebo webové aplikace. První milion pohlednic se podařilo odeslat za „kulatých“ 1.234 dnů fungování služby a přesně rok, měsíc a den nato byla prolomena hranice 2 milionů odeslaných Pohlednic Online. Stalo se tak v pátek 16. srpna.
Aplikace nabízí zajímavé vychytávky, jako jsou např. tematické letní rámečky nebo možnost ukázat přátelům, kde jste byli, vložením mapy na zadní stranu pohlednice. Odeslat ji zvládne opravdu každý, stačí si jen zdarma stáhnout aplikaci „Pohlednice Online“ do svého mobilního telefonu, anebo spustit webovou aplikaci na svém počítači. Pak už jen stačí postupovat podle instrukcí. Odesilatelé si mohou zvolit velikost pohlednice ze tří formátů. Dlouhodobě nejoblíbenějším typem je A6, následují A5 a dlouhý formát DL.
Po zaplacení a online odeslání z mobilní aplikace Pohlednice Online nebo webu www.pohledniceonline.cz, ji Česká pošta vytiskne a adresátovi doručí jako klasickou pohlednici vytištěnou na speciálním papíře. Cena služby začíná na 25 korunách.

17. 6. 2019
V rámci firemního života není u nás první pozice tou poslední. Naši lidé mají šanci profesně růst.
Od jara jsme pro naše zaměstnance připravili nové vzdělávací moduly zaměřené na klíčové manažerské dovednosti. 
Obsahově vycházejí z nejčastěji označovaných potřeb zjištěných během rozvojových programů určených našim klíčovým zaměstnancům a nižšímu managementu. 


O jaké kurzy jde? Nábor, výběr a adaptace zaměstnanců; Vedení obchodního týmu; Manažerské dovednosti I; Manažerské dovednosti II; Prezentační dovednosti; Komunikační dovednosti; Stress management; Vyjednávání; Řízení změn.

20. 11. 2018
Máme zlatý certifikát za projekt Krajané!
Projekt Krajané na České poště - propojujeme světy získal zlatý certifikát TOP Odpovědné firmy v oblasti DiverzityOd roku 2013 se Česká pošta systematicky věnuje projektům na podporu skupin znevýhodněných na trhu práce. V roce 2017 vznikl projekt Krajané, který navazuje na předešlý projekt Ukrajina a oslovuje etnické Čechy a jejich potomky z Volyně na Ukrajině. Po obsazení Krymu projevili někteří zájem o návrat do vlasti. Nejde jen o získání zaměstnanců, ale o podporu jejich integrace a adaptace na nový domov. Česká pošta vynakládá velké úsilí, aby jim nabídla práci odpovídající jejich potřebám a pomohla jim vybudovat nový domov. Získala tak nové zaměstnance pro tři pilotní regiony – jižní Čechy, Prahu a západní Čechy.Jednou z cen, které aliance Byznys pro společnost uděluje, je cena TOP Odpovědná firma v diverzitě. Jde o cenu pro firmy, které podporují diverzitu pracovních týmů z hlediska věku, pohlaví a dalších hledisek a pozitivně ovlivňují vnímání diverzity ve firemním prostředí. Přestože se Česká pošta této akce zúčastnila poprvé, získala hned zlatou medaili.Výsledky byly vyhlášeny 15. listopadu na slavnostním galavečeru v pražském Kongresovém centru. Záštitu nad celou akcí převzali záštitu Poslanecká sněmovna PČR, Senát ČR, MPSV ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR.

3. 9. 2018
Mimořádný náborový příspěvek ve výši 100.000,- Kč pro řidiče nad 3,5 t. Podmínky pro přiznání a výplatu příspěvku:

Platnost od 8. 4. 2019 do odvolání.
Výše příspěvku: 100.000,- Kč
Typová pozice: řidič nad 3,5 t (požadován ŘP skupiny C)

Náborový příspěvek se vztahuje na všechny nové zaměstnance, kteří budou na výše uvedenou pozici přijati do pracovního poměru, tzn., uzavřou pracovní smlouvu.

Za nového zaměstnance se považuje fyzická osoba, která nastoupí do pracovního poměru u ČP.
Za nového zaměstnance se nepovažuje osoba, která již měla v minulosti uzavřený pracovní poměr u ČP, a od ukončení takového pracovního poměru do uzavření nového uplynulo méně než 6 měsíců.

Nový zaměstnanec obdrží mimořádný náborový příspěvek ve čtyřech výplatách ve výši 25.000,- Kč, a to vždy po 12 odpracovaných měsících, tzn. po prvním, druhém, třetí a čtvrtém roce výkonu práce u ČP.

Po ukončení pracovního poměru u ČP nevzniká nárok na poměrnou část ještě nevyplaceného příspěvku. Již vyplacené části příspěvku zaměstnanec nevrací.
Nárok na náborový příspěvek v příslušném roce nevzniká v případě neomluvené absence, nepřiznání výkonové mzdy v plné výši, předání vytýkacího dopisu a okamžitého zrušení pracovního poměru.
Výše mimořádného náborového příspěvku se v daném roce poměrně zkrátí o neodpracovanou dobu zaměstnance, vyjma čerpání dovolené, absolvování pracovně lékařské prohlídky a školení.

9. 4. 2018
Česká pošta získala už podruhé ocenění Firma pro zdraví!
Senát Parlamentu České republiky s podporou iniciativy Firma pro zdraví uskutečnil v úterý 3. dubna třetí ročník konference s názvem Péče o zdraví zaměstnanců. V rámci této konference získala Česká pošta zlatou cenu. Jde tak již o druhé ocenění v pořadí, titul „Firma pro zdraví“ si za péči o své zaměstnance odnesla Česká pošta již v roce 2016. Titul má dvouletou platnost a podnik ho tak po dvou letech úspěšně obhájil. Letos Česká pošta získala ocenění zlaté, které nás má motivovat v další práci.

Česká pošta svým zaměstnancům nabízí pravidelné preventivní programy. Letos bude například pokračovat v akcích zaměřených na prevenci zhoubného nádoru kůže. Stane se partnerem již 12. ročníku akce „Stan proti melanomu“, který se uskuteční ve třech českých městech – v Praze 10.-11. 5., v Brně 14. 5. a 15. 5. v Ostravě. Kromě toho pošta uspořádá pro zaměstnance vyšetření znamének 11. 6. v Liberci a 8. 9. v Praze.

14. 7. 2015
Připojili jsme se k manifestu "Věk se neříká"
Tímto se zavazujeme, že v pracovních vztazích chceme:
1. Zajišťovat pracovní příležitosti pro všechny věkové skupiny.

2. Respektovat při výběru zaměstnanců a zaměstnankyň zásadu "věk se neříká".

3. Vytvářet v zaměstnání takové podmínky, aby věk nemohl být důvodem pro nelegitimní znevýhodnění zaměstnance či zaměstnankyně.

4. Rozvíjet pracovní prostředí směrem k efektivnějšímu přenosu mezigeneračních zkušeností.

5. Respektovat při rozhodovacích procesech hlas zaměstnanců a zaměstnankyň, bez ohledu na jejich věk.

6. Sdílet informace o úspěšné firemní politice věkové diverzity s obchodními partnery.

27. 11. 2014
Čestné uznání v soutěži Společnost přátelská rodině je naše!
Proč? Děláme správné věci nejen pro naše zaměstnance. Vzděláváme a pomáháme rodičům na RD, zaměstnáváme osoby se zdravotním postižením, pečujeme o zdraví zaměstnanců, spolupracujeme se školami, poskytujeme zajímavé benefity, atd.

Ocenění jsme převzali na konferenci Sítě mateřských center, která se konala v Praze pod záštitou MPSV a sněmovní Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny.

14. 11. 2014
Získali jsme tři ocenění za jeden projekt!
Zdraví zaměstnankyň je pro nás nepostradatelné. V malém kolektivu a s malými náklady jsme rozeběhli projekt prevence rakoviny, který má i vzdělávací prvky. Potvrzením jeho kvality je získání tří ocenění v průběhu roku:

1. „CSR Coups de Coeur“ asociace veřejných evropských operátorů PostEurop za mimořádný společenský přínos a etickou hodnotu

2. Cenu personalistů 2014 za nejlepší HR projekt roku v rámci konference Zaměstnavatel roku 2014

3. Srdce poroty v rámci soutěže HREA Excellence Award 2013