Přejete si odebírat
novinky?

Newsletter ▼Newsletter ▲
Česká pošta

Zelená linka: 800 223 000

Aktuality

17. 6. 2019
V rámci firemního života není u nás první pozice tou poslední. Naši lidé mají šanci profesně růst.
Od jara jsme pro naše zaměstnance připravili nové vzdělávací moduly zaměřené na klíčové manažerské dovednosti. 
Obsahově vycházejí z nejčastěji označovaných potřeb zjištěných během rozvojových programů určených našim klíčovým zaměstnancům a nižšímu managementu. 


O jaké kurzy jde? Nábor, výběr a adaptace zaměstnanců; Vedení obchodního týmu; Manažerské dovednosti I; Manažerské dovednosti II; Prezentační dovednosti; Komunikační dovednosti; Stress management; Vyjednávání; Řízení změn.

6. 6. 2019
Den otevřených dveří na SPU Plzeň proběhl za slunečného počasí a hojného počtu návštěvníků.
Pro Vás, kteří jste to nestihli a přesto jste zvědaví, co jste mohli vidět, máme video od našeho Youtubera SmajliCZEk na odkaze níže:
https://youtu.be/RwNPAzAOS4E

A těšíme se příště na shledanou. :-)

28. 5. 2019
Zveme vás na den otevřených dveří sběrného přepravního uzlu v Plzni
Rádi bychom vás pozvali na Den otevřených dveří sběrného přepravního uzlu (SPU) Plzeň 02, který se bude konat 1. června v budově SPU v Plzni – Křimicích, na adrese Chebská 585/15.

Dveře SPU budou pro veřejnost otevřeny od 10 do 17 hodin a zájemci budou moci při komentovaných prohlídkách nahlédnout do balíkové a listovní třídírny s automatickou třídící linkou. Součástí programu DOD bude i ukázka vozového parku České pošty. Pro milovníky filatelie zde bude přichystána přepážka s příležitostným razítkem a dopisnicí, pro děti bude připraven program u dětské poštovní přepážky.

27. 5. 2019
Česká pošta je opět partnerem Stanu proti melanomu
Stejně jako v předchozích letech, tak i letos se Česká pošta připojí k preventivním programům, zaměřeným na diagnostiku zhoubných kožních nádorů, tzv. melanomů. Již tradičně je Pošta partnerem Stanu proti melanomu, ale pořádá i vlastní akce, na kterých si mohou nechat svá mateřská znaménka vyšetřit jak zaměstnanci pošty, tak i široká veřejnost. Od 5. 9. 2015 se Česká pošta podílela na vyšetření 17 810 osob, z toho téměř 4 750 zaměstnanců a jejich blízkých. Na akcích bylo odhaleno celkem 156 melanomů.

20. 11. 2018
Máme zlatý certifikát za projekt Krajané!
Projekt Krajané na České poště - propojujeme světy získal zlatý certifikát TOP Odpovědné firmy v oblasti DiverzityOd roku 2013 se Česká pošta systematicky věnuje projektům na podporu skupin znevýhodněných na trhu práce. V roce 2017 vznikl projekt Krajané, který navazuje na předešlý projekt Ukrajina a oslovuje etnické Čechy a jejich potomky z Volyně na Ukrajině. Po obsazení Krymu projevili někteří zájem o návrat do vlasti. Nejde jen o získání zaměstnanců, ale o podporu jejich integrace a adaptace na nový domov. Česká pošta vynakládá velké úsilí, aby jim nabídla práci odpovídající jejich potřebám a pomohla jim vybudovat nový domov. Získala tak nové zaměstnance pro tři pilotní regiony – jižní Čechy, Prahu a západní Čechy.Jednou z cen, které aliance Byznys pro společnost uděluje, je cena TOP Odpovědná firma v diverzitě. Jde o cenu pro firmy, které podporují diverzitu pracovních týmů z hlediska věku, pohlaví a dalších hledisek a pozitivně ovlivňují vnímání diverzity ve firemním prostředí. Přestože se Česká pošta této akce zúčastnila poprvé, získala hned zlatou medaili.Výsledky byly vyhlášeny 15. listopadu na slavnostním galavečeru v pražském Kongresovém centru. Záštitu nad celou akcí převzali záštitu Poslanecká sněmovna PČR, Senát ČR, MPSV ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR.

3. 9. 2018
Mimořádný náborový příspěvek ve výši 100.000,- Kč pro řidiče nad 3,5 t. Podmínky pro přiznání a výplatu příspěvku:

Platnost od 8. 4. 2019 do odvolání.
Výše příspěvku: 100.000,- Kč
Typová pozice: řidič nad 3,5 t (požadován ŘP skupiny C)

Náborový příspěvek se vztahuje na všechny nové zaměstnance, kteří budou na výše uvedenou pozici přijati do pracovního poměru, tzn., uzavřou pracovní smlouvu.

Za nového zaměstnance se považuje fyzická osoba, která nastoupí do pracovního poměru u ČP.
Za nového zaměstnance se nepovažuje osoba, která již měla v minulosti uzavřený pracovní poměr u ČP, a od ukončení takového pracovního poměru do uzavření nového uplynulo méně než 6 měsíců.

Nový zaměstnanec obdrží mimořádný náborový příspěvek ve čtyřech výplatách ve výši 25.000,- Kč, a to vždy po 12 odpracovaných měsících, tzn. po prvním, druhém, třetí a čtvrtém roce výkonu práce u ČP.

Po ukončení pracovního poměru u ČP nevzniká nárok na poměrnou část ještě nevyplaceného příspěvku. Již vyplacené části příspěvku zaměstnanec nevrací.
Nárok na náborový příspěvek v příslušném roce nevzniká v případě neomluvené absence, nepřiznání výkonové mzdy v plné výši, předání vytýkacího dopisu a okamžitého zrušení pracovního poměru.
Výše mimořádného náborového příspěvku se v daném roce poměrně zkrátí o neodpracovanou dobu zaměstnance, vyjma čerpání dovolené, absolvování pracovně lékařské prohlídky a školení.

9. 4. 2018
Česká pošta získala už podruhé ocenění Firma pro zdraví!
Senát Parlamentu České republiky s podporou iniciativy Firma pro zdraví uskutečnil v úterý 3. dubna třetí ročník konference s názvem Péče o zdraví zaměstnanců. V rámci této konference získala Česká pošta zlatou cenu. Jde tak již o druhé ocenění v pořadí, titul „Firma pro zdraví“ si za péči o své zaměstnance odnesla Česká pošta již v roce 2016. Titul má dvouletou platnost a podnik ho tak po dvou letech úspěšně obhájil. Letos Česká pošta získala ocenění zlaté, které nás má motivovat v další práci.

Česká pošta svým zaměstnancům nabízí pravidelné preventivní programy. Letos bude například pokračovat v akcích zaměřených na prevenci zhoubného nádoru kůže. Stane se partnerem již 12. ročníku akce „Stan proti melanomu“, který se uskuteční ve třech českých městech – v Praze 10.-11. 5., v Brně 14. 5. a 15. 5. v Ostravě. Kromě toho pošta uspořádá pro zaměstnance vyšetření znamének 11. 6. v Liberci a 8. 9. v Praze.

14. 7. 2015
Připojili jsme se k manifestu "Věk se neříká"
Tímto se zavazujeme, že v pracovních vztazích chceme:
1. Zajišťovat pracovní příležitosti pro všechny věkové skupiny.

2. Respektovat při výběru zaměstnanců a zaměstnankyň zásadu "věk se neříká".

3. Vytvářet v zaměstnání takové podmínky, aby věk nemohl být důvodem pro nelegitimní znevýhodnění zaměstnance či zaměstnankyně.

4. Rozvíjet pracovní prostředí směrem k efektivnějšímu přenosu mezigeneračních zkušeností.

5. Respektovat při rozhodovacích procesech hlas zaměstnanců a zaměstnankyň, bez ohledu na jejich věk.

6. Sdílet informace o úspěšné firemní politice věkové diverzity s obchodními partnery.

27. 11. 2014
Čestné uznání v soutěži Společnost přátelská rodině je naše!
Proč? Děláme správné věci nejen pro naše zaměstnance. Vzděláváme a pomáháme rodičům na RD, zaměstnáváme osoby se zdravotním postižením, pečujeme o zdraví zaměstnanců, spolupracujeme se školami, poskytujeme zajímavé benefity, atd.

Ocenění jsme převzali na konferenci Sítě mateřských center, která se konala v Praze pod záštitou MPSV a sněmovní Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny.

14. 11. 2014
Získali jsme tři ocenění za jeden projekt!
Zdraví zaměstnankyň je pro nás nepostradatelné. V malém kolektivu a s malými náklady jsme rozeběhli projekt prevence rakoviny, který má i vzdělávací prvky. Potvrzením jeho kvality je získání tří ocenění v průběhu roku:

1. „CSR Coups de Coeur“ asociace veřejných evropských operátorů PostEurop za mimořádný společenský přínos a etickou hodnotu

2. Cenu personalistů 2014 za nejlepší HR projekt roku v rámci konference Zaměstnavatel roku 2014

3. Srdce poroty v rámci soutěže HREA Excellence Award 2013